Het Woningbedrijf beheert en exploiteert de gemeentelijke woningvoorraad. De exploitatie bestaat uit huurinkomsten, opbrengsten uit woningverkopen en de kosten die samenhangen met het beheer, onderhoud en de verduurzaming van de woningen. Het uitgangspunt is een duurzame en financieel gezonde exploitatie, waarbij voldoende middelen beschikbaar blijven voor toekomstig onderhoud, investeringen en het opvangen van eventuele financiële risico's. Het positieve exploitatieresultaat wordt toegevoegd aan de bestemmingsreserve Woningbedrijf.
| Omschrijving | Rekening 2025 | Begroting 2026 | Begroting 2027 | Begroting 2028 | Begroting 2029 | Begroting 2030 |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
(Bedragen x € 1.000) |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
Bedrijfsopbrengsten |
|
|
|
|
|
|
|
Huurontvangsten |
5.920 |
6.627 |
6.684 |
6.684 |
6.684 |
6.684 |
|
Vergoedingen |
92 |
56 |
55 |
55 |
55 |
55 |
|
Boekwinst verkoop woningen |
1.501 |
1.000 |
1.000 |
1.000 |
1.000 |
1.000 |
|
Totaal bedrijfsopbrengsten |
7.513 |
7.682 |
7.740 |
7.740 |
7.740 |
7.740 |
|
|
|
|
|
|
||
|
Bedrijfslasten |
|
|
|
|
|
|
|
Afschrijvingen |
1.079 |
2.125 |
1.700 |
1.700 |
1.700 |
1.700 |
|
Onderhoudslasten |
1.425 |
1.848 |
1.924 |
1.924 |
1.924 |
1.924 |
|
Huurderving |
40 |
51 |
51 |
51 |
51 |
51 |
|
Afschrijvingen gedekt via reserve |
-52 |
-384 |
-384 |
-384 |
-384 |
-384 |
|
|
|
|
|
|
||
|
Overige bedrijfslasten: |
|
|
|
|
|
|
|
Belastingen |
368 |
365 |
384 |
384 |
384 |
384 |
|
Diverse kosten |
192 |
321 |
281 |
281 |
281 |
281 |
|
Loonkosten |
653 |
601 |
601 |
601 |
601 |
601 |
|
Bijdrage Algemene dienst |
1.949 |
2.190 |
2.190 |
2.190 |
2.190 |
2.190 |
|
Totaal bedrijfslasten |
5.654 |
7.117 |
6.747 |
6.747 |
6.747 |
6.747 |
|
|
|
|
|
|
||
|
Rente |
|
|
|
|
|
|
|
Rentebaten |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
|
Rentelasten |
62 |
147 |
305 |
235 |
230 |
234 |
|
Renteresultaat (N) |
62 |
147 |
305 |
235 |
230 |
234 |
|
|
||||||
|
Bedrijfsresultaat |
1.797 V |
418 V |
688 V |
758 V |
763 V |
759 V |